تخلیه چاه تهرانسر

اشاره از شما
با ما تماس بگیرید : 28425218-021
تخلیه چاه تهرانسر
بصورت شبانه روزی
 • null

  مراحل ثبت درخواست

 • null

  تماس یا ما و مشاوره

 • null

  شناسایی محل گرفتگی

 • null

  اعزام کارشناس

 • null

  رفع گرفتگی و پاکسازی

رضایت مشتری

مقاله در مورد تخلیه چاه تهرانسر

تخلیه چاه تهرانسر چاه فاضلاب سرازیر شده را که دیگر هیچ کاری برایش نمی شود انجام داد را بایستی به تخلیه چاه تهرانسر سپرد.کاری که آنها انجام می دهند خیلی واضح می شود فهمید که کاری دشوار است و هر کسی نمی‌تواند انجام دهد. روند تخلیه چاه تهرانسر و لوله بازکنی تهران به چند شیوه انجام می شود و جالب است آگاه باشید که این کار در قدیم بواسطه یک فردی که با طناب به داخل چاه می‌رفت صورت می گرفته است . ولی هم اکنون این کار بواسطه دستگاه های گوناگونی که به لطف فناوری در اختیار انسان ها قرار گرفته صورت می گیرد.
این کار یک مورد اجتناب نا پذیر است و هر چه که از طول عمر چاه فاضلاب شما می گذرد فاصله شما به این کار نزدیک تر می شود. همه خانه ها جهت خارج ساختن فضولات خود احتیاج به یک راه خروجی فاضلاب دارند که در شهر های بزرگ دیگر این خروجی وصل به یک شبکه بزرگ فاضلاب شده است و جاهایی که شبکه فاضلاب خانگی دارند، دغدغه از نظر پر شدن چاه فاضلاب خود ندارند.

فرآیند تخلیه چاه تهرانسر

بهره گیری از چاه فاضلاب سنتی ترین شیوه جهت برطرف ساختن فاضلاب خانگی است. به صورت کلی یک چاه فاضلاب برخوردار از بخش هایی مثل انباره، گلدانی و جداره چاه است. زمانی که از دریچه چاه پایین را می‌بینید در حقیقت این گلدانی چاه است که مشاهده می‌شود. گلدانی به بخشی گفته می‌شود که به طرف پایین از ضخامت آن کاسته می‌شود. این قسمت برای ماندگاری جداره و دریچه چاه ایجاد می‌شود. انباره نیز پایانی ترین بخش چاه است که مواد جامد در آن جمع می‌شود. جداره چاه نیز قسمتی از چاه است که بیشتر با آب پر می‌شود.

تخلیه چاه تهرانسر

فاضلاب بوسیله لوله‌ها به داخل چاه ریخته می‌شود. با وارد شدن فاضلاب به چاه، قسمت های جامد و بزرگ به انتهای چاه می‌روند و آب دیواره چاه را پر می‌کند. آب بواسطه جذب پذیری دیواره به زمین پیرامون عبور می‌کند و مواد جامدی که در آب محلول وجود دارند به جداره چاه می‌چسبند. با گذشت این که فاضلاب به چاه ریخته می‌شود، قسمت انباره سرریز می‌شود و جداره چاه جذب پذیری خود را از دست می‌دهد و آب به بخش بالا (بخش گلدانی چاه) رفته و در مراحل بیشتر از آن هم به داخل لوله‌ها می‌رسد.

تخلیه چاه تهرانسر
تخلیه چاه تهرانسر

شیوه های گوناگون تخلیه چاه تهرانسر

تخلیه چاه تهرانسر با پمپ لجن کش
تخلیه چاه تهرانسر به واسطه پمپ لجن کش از روش‌های قدیمی تخلیه چاه تهرانسر است. در این شیوه پمپ به انتهای چاه انتقال داده می‌شود و با انجام چرخش هایی موجب خرد شدن زباله ها می‌شود و بعد زباله ها را به طرف بالا می‌آورد و در به واسطه لوله‌ها و شلنگ‌هایی به درون مخزن ماشین می‌ریزد. این شیوه خیلی آهسته و بدون سر و صدا است و موجب اذیت و آزار برای همسایگان نمی‌شود.
تخلیه چاه به وسیله دستگاه مکنده یا ساکشن
یکی از دستگاه‌های پر استفاده در این حوضه دستگاه مکنده یا ساکشن است که تخلیه چاه تهرانسر را خیلی سریع و راحت انجام می‌دهد. در این شیوه احتیاج به کامیون ارسال زباله های مکش شده از فاضلاب است. در بیشتر شرکت‌ها از دستگاه مکنده یا ساکشن جهت تخلیه چاه تهرانسر بهره گرفته می‌شود.

تخلیه چاه با چاه کمکی

تخلیه چاه با استفاده از چاه کمکی از شیوه های تخلیه چاه تهرانسر است که در شهرهای بزرگ و نواحی با محیط کوچک،قابل انجام نیست. در این شیوه زمانی که جذب پذیری جداره چاه از میان می‌رود با حفر چاه کمکی در جنب چاه کهنه، نفوذپذیری چاه را بیشتر کرده و سطح آب داخل چاه را کم می‌کند. بایستی عرض کنم که در این شیوه از پمپ برای تخلیه چاه بهره گرفته نمی‌شود.
شرکت‌ تخلیه چاه تهرانسر چه سرویس هایی عرضه می‌کند؟
به صورت کلی شرکت‌های تخلیه چاه تهرانسر به جز خالی کردن مواد جامد داخل چاه سرویس های دیگری مثل برطرف ساختن بوی بد فاضلاب، تعیین مکان درب چاه در چاه‌های قدیمی، ترمیم چاه ریزشی، کنده کاری چاه و پاکسازی آن، نصب جایگاه بازدید فاضلاب، نصب سپتیک و تانکر فاضلاب، تخلیه چاه با تانکر ده هزار لیتری، ارائه کول گذاری و طوقه چینی، بکارگیری تانکر مکنده فاضلاب چاه، تخلیه چاه تهرانسر فاضلاب کلیه ساختمان‌ها، نابود کردن حشرات فاضلاب و سوسک‌ها، ترمیم چاه فاضلاب و مبدل ساختن آن به چاه قدیمی، متصل ساختن فاضلاب ساختمان به شبکه فاضلاب، ارزیابی چاه ارت یا شبکه ارتینگ در ساختمان و حفر چاه های گوناگون، نصب منهول فاضلاب و ارزیابی شبکه فاضلاب ساختمان‌ها و مشخص کردن محل چاه قبل از تخلیه را هم انجام می‌دهند.
چه موقع بایستی تخلیه چاه تهرانسر انجام گیرد؟
به صورت کلی، بیشتر اشخاص وقتی برای تخلیه چاه تهرانسر مراجعه می‌کنند که چاه به قدری پر شده است که از لوله‌های فاضلاب بالا می‌زند. این زمان برای تخلیه چاه تهرانسر بسیار دیر است و امکانش هست آب و مواد داخل چاه به جداره چاه و گلدانی صدمه سخت وارد کرده باشند که موجب ریزش جداره چاه شود. لازم به ذکر است که تخلیه چاه در بارهای متعدد، احتمال دارد جداره چاه را سست کرده و باعث ریزش جداره شود.

تخلیه چاه در تهرانسر

درصورتیکه چاه فاضلاب پر شد و به آن دقت نکردید بایستی منتظر این باشید که مواد اضافی چاه از کف شوی و چاه توالت بیرون زده و خارج خواهد شد. ریزش چاه زمانی رخ می دهد که چاه دیگر ظرفیت نداشته باشد ، همانطور که خودتان می‌دانید، این امکان را دارید به نشانه هایی مثل بوی نامطبوع فاضلاب ، ورود سوسک های کوچک و حشرات موذی به درون ساختمان ، از جمله عوامل پر شدن چاه است . درصورتیکه تخلیه چاه در تهرانسر را در تایم مشخصی به موقع انجام دهید می شود بیان کرد که دیگر سر ریز شدن چاهی وجود نخواهد داشت. با توجه به این که در قسمت حوادث روزنامه ها و اخبار مشاهده می‌کنید، برخی از ساختمان ها بخاطر ریزش چاه فرو ریخته و جان اشخاص در خطر افتاده و یا مرگ و میر اتفاق افتاده بنابراین پیشنهاد می شود تخلیه چاه را سر موقع انجام دهید تا از بالا زدن چاه پیشگیری نمایید. با این وجود با در ارتباط بودن با شرکت مد نظر که مهارت موردنیاز در این خصوص دارد تخلیه چاه را سر وقتش انجام دهید تا بتوانید از خطرات ممکن پرهیز کنید.

تخلیه چاه تهرانسر
تخلیه چاه تهرانسر

موارد موثر بر هزینه تخلیه چاه تهرانسر ؟

تعداد سرویس های تخلیه چاه: چاه‌هایی که مدت زیادی عمر کرده اند، امکانش هست به آبکشی و یا به لجن کشی هم احتیاج داشته باشد. اما چاه‌های تازه که بیشتر از چند سال از زندگی آن‌ها نگذشته است، به کف تراشی احتیاج ندارد.
میزان ماشین تخلیه چاه: تعداد سرویس موردنیاز با ماشین تخلیه چاه تهرانسر فاضلاب برای خالی کردن کامل چاه هم دلیل دیگری است که بر نرخ تخلیه چاه تهرانسر موثر است.
وضعیت چاه برای تخلیه چاه در تهرانسر: درصورتیکه وضعیت چاه فاضلاب طوری باشد که کارشناس مجبور باشد آن را بیشتر از حد طبیعی خراب کند، و یا مکان چاه فاضلاب واضح مشخص نباشد و به سایر دستگاه‌ها احتیاج باشد، هزینه تخلیه چاه عوض خواهد شد.
مقدار کار تخلیه چاه: امکانش هست به خاطر عمیق بودن چاه فاضلاب ساعات بسیاری برای تخلیه چاه تهرانسر نیاز باشد. در این حالت، قیمت این سرویس با قیمت تخلیه چاه تهرانسر چاه کم عمق فرق دارد.
هزینه ماشین تخلیه چاه تهرانسر فاضلاب: بله نرخ ماشین تخلیه چاه فاضلاب هم از سایر مسائل تاثیرگزار در هزینه تخلیه چاه است.
قطر چاه فاضلاب
هر چقدر چاه قطر پایینتری داشته باشد، نفوذپذیری جداره آن زودتر کاهش پیدا می‌کند و چاه زودتر پر می‌شود.
عمق چاه فاضلاب
در صورتیکه عمق چاه هم مثل قطر چاه کم باشد نفوذپذیری جداره چاه زودتر کاهش پیدا می‌کند و انباره خیی زود پر می‌شود و احتیاج به تخلیه چاه تهرانسر ندارد.
اندازه انباره چاه
در صورتی که انباره چاه کم باشد مطمئنا چاه خیلی زود پر می‌شود و احتیاج به تخلیه چاه تهرانسر ندارد.
علامت‌های پر شدن چاه فاضلاب ساختمان
از جمله علامت های پر شدن چاه فاضلاب می شود به ورود بوی بد فاضلاب درون ساختمان، عدم رفع گرفتگی توالت فرنگی و یا ایرانی، بالا زدن آب توالت و یا حمام یا گرفتگی ظاهری آن و دیده شدن حشراتی موزی مانند سوسک در توالت و حمام یا آشپزخانه را نام برد.
پخش بوی نامطبوع
یکی از مرسوم ترین اسناد و علامت های پر شدن چاه پخش بوی بد در داخل ساختمان است. این بو در حقیقت بوی فاضلاب است که بوسیله لوله های فاضلاب به درون توالت، حمام و کفشوی جذب شده و راهی ساختمان شده است. اگرچه هر بوی بدی به معنای پر شدن چاه نیست اما پر شدن چاه به احتمال خیلی زیاد بوی بد را به همراه خواهد داشت. قبوله که فاضلاب و فضولات بوی نامطبوعی دارند اما درون تخلیه چاه تهرانسر ، این بو داخل ساختمان راهی نمیشود. در صورتی که در چاه های پر، بو بواسطه لوله ها وارد ساختمان می شود. بویی خیلی افتضاح و آزار دهنده که برای ساکنین ساختمان به شدت اذیت کننده می باشد.
وجود نم زیاد چاه
آب درون چاه موجب به وجود آمدن رطوبت در جداره چاه می شود. به هر میزان که این آب بیشتر باشد، رطوبت موجود نیز بیشتر خواهد بود. به همین علت است که در چاه های خیلی قدیمی شاهد شستشوی کامل جداره و ریزش اتفاقی چاه هستیم. این رطوبت هنگامی که فاضلاب درون چاه به دهانه نزدیک شود بالاتر می رود و در دهانه چاه باعث ایجاد رطوبت میشود. این رطوبت موجب می شود دهانه چاه و دورچینی های آن به حالت مرطوب تبدیل شود. در صورت ارزیابی این مورد احتمالا متوجه خواهید شد که موزاییک های روی چاه با سایر موزاییک ها فرق دارد و برخوردار از رطوبت می باشد.

تخلیه چاه تهرانسر
تخلیه چاه تهرانسر

ایجاد صدای آب
یک شیوه خوب جهت تعیین مقدار پر بودن چاه، گوش دادن به صدای فاضلاب ورودی به درون تخلیه چاه تهرانسر است. هنگامی که آب رو آب قرار می‌گیرد از صدای به وجود آمده می شود متوجه شد که چه مقدار آبی با چه مسافتی ریخته شده است. درصورتیکه از مکان درست چاه مطلع شوید و گوشتان را روی آن قرار دهید، زمان ورود فاضلاب به درون چاه این امکان را دارید که بفهمید چاه تا چه اندازه پر شده است. این مسئله بایستی به شکل عملی صورت بگیرد و شرایط شرح دادن آن موجود نیست. درصورتیکه اندکی به صدای آب دقت کنید خواهید فهمید که چاه تا چه اندازه ای پر شده است. صدای به وجود آمده به درستی بیانگر مسئله می باشد، فقط باید محیط آرام باشد و شما نیز با دقت کافی به صدا توجه کنید.
بالا زدن فاضلاب
آخرین و بدترین شیوه برای تعیین پر شدن چاه که هر شخصی از آن خبر دارد، بالا زدن فاضلاب و سرازیر شدن چاه می باشد. وقتی که فاضلاب از درون توالت یا کفشوی های کف ساختمان خارج شود نخستین فکری که به ذهن اشخاص می آید این هست که چاه پر شده است. بایستی دقت داشت که بیرون زدن فاضلاب از توالت و لوله ها دلیلش گرفتگی لوله نیست. اگر گرفتگی لوله باشد مسئله با یک بار لوله بازکنی برطرف می شود. اما در صورتی که مسئله پر شدن چاه باشد، بایستی تخلیه چاه تهرانسر صورت گیرد.
با توجه به این که خودتان هم احتمال می‌دهید، نخستین و آشکار‌ترین علامت پر شدن چاه بوی بد فاضلاب در خانه است. درصورتیکه چند روزی است که در نزدیکی آشپزخانه یا حمام و هر مکان دیگری که به چاه متصل است، متوجه بوی بد می شوید، حتما به پر شدن چاه شک کنید.
علامت بعدی یک مهمان دعوت نشده است که قطعا هیچ یک از ما از آمدن آن خوشحال نمی‌شویم. سوسک! بله، اگر هر از چند گاهی است که متوجه رفت و آمد غیر طبیعی سوسک‌ها به منزلتان شده‌اید و آن‌ها را مخصوصا نزدیک چاه حمام یا آشپزخانه مشاهده می‌کنید، به احتمال زیاد چاه فاضلاب خانه شما پر شده است.
علامت بعدی خیلی افتضاح است؛ بالا زدن آب و زباله ها در سرویس بهداشتی، تجمع و پایین نرفتن آب در سرویس بهداشتی و مسائل شبیه به احتمال زیاد به معنای پر شدن چاه فاضلاب هستند. اگرچه این مسائل امکان دارد به خاطر گرفتگی لوله آب نیز باشند و با شیوه هایی مانند فنر زدن یا بهره گیری از محلول سرکه و جوش شیرین، این مسئله رفع می شود. اما در صورتیکه این علامت را مخصوصا در مخلوط با موارد اول و دوم مشاهده می‌کنید، بدون تاخیر با شرکت تخلیه چاه تهرانسر تماس بگیرید.
چطور محل درب چاه فاضلاب را بیابیم؟
بعد از این که پر بودن چاه فاضلاب تهرانسر بواسطه اشخاص با تجربه و مجرب با کار فنر زنی مشخص شد، یافتن محل چاه خود را به اشخاص حرفه ای در این حوزه تحویل دهید.این اشخاص با بهره گیری از شش روش همیشگی میان شرکت های تخلیه چاه تهرانسر و تجربه خود محل چاه فاضلاب ساختمان شما را مشخص خواهند کرد.
پس از اینکه از پر شدن چاه فاضلاب مطمئن شدیم مرحله بعد باز کردن چاه فاضلاب است اگر محل درب چاه مشخص باشد باز و بسته کردن درب چاه کار سختی نیست و به آسانی می توانیم درب چاه را باز و عمل تخلیه چاه تهرانسر را انجام دهیم ولی اگر محل قرار گرفتن درب چاه مشخص نباشد و مکان دقیق چاه مشخص نباشد کار کمی سخت شده و باید کارشناس در این زمینه به محل اعزام شود تا با کمترین تخریب محل قرار گرفتن درب چاه را مشخص کند.
و اکنون چطور و از کجا متوجه بشویم که درب چاه که به خاطر خرید خانه و یا اینکه به خاطر گذر زمان فراموشمان شده را چطور بیابیم. شیوه اول سیفون های کف ساختمان اگرچه منظور از کف ساختمان پایین ترین کف که حاوی پارکینگ . پیلوت . همکف . انباری و ….. را با بهره گیری از یک دستمال خشک کرده و به صدای آب گوش فرا می‌دهیم تا با صدای راه آب چاه را بیابیم.
شیوه دوم دونه به دونه کفشورهای کف ساختمان را فنر زده و کفشوری که فنر کمتری خورده است که به چاه بیفتد را انتخاب کرده و با استفاده از متر، فنر درب چاه را می یابیم.
و اکنون نوبت به خالی کردن چاه تهرانسر می‌رسد که این کار نیز چند نوع و شیوه دارد. چاه های آب گیر که حاوی چاه حمام و آب باران می‌باشد خیلی طولانی است تا پر شود اما جهت تخلیه ی این گونه چاه تخلیه چاه تهرانسر تنها آب نیاز است و احتیاجی به لجن روبی و کنده کاری نداردو اما چاه های چربی گیر و لجن گیر که حاوی چاه های توالت . آشپزخانه. سوهان پزی . رستوران . هتل و غیره می‌باشد
در مقایسه با چاه های آب گیر خیلی زودتر پر شده و خالی کردن آن حتما باید با کمک تیم انسانی انجام گیرد تا لجن های درون چاه که با گذشت زمان انباشته شده را خارج کرده و شروع به لایروبی که همان باز کردن سوراخ ها می‌باشد را انجام دهند به کنده کاری جداره چاه که موجب باز شدن حفره های تازه چاه میشود را لایروبی میگویند پس یافتن مکان قرار گیری چاه به مسائل گوناگونی بستگی دارد که اصلی ترین آنها عبارتند از :
1- فرق موزاییک ها
خیلی از اشخاص مجرب پس از کامل شدن ساختمان در زمان موزاییک کردن کف ساختمان در بالای چاه فاضلاب برای تخلیه چاه تهرانسر  موزاییک با شکل و مدل متفاوت قرار می دهند که این کار مکان یافتن چاه فاضلاب را راحت می کند.
2-گوش دادن به صدای فاضلاب
از دیگر شیوه های یافتن درب چاه فاضلاب شنیدن صدای فاضلاب می باشد. نیاز به ذکر است که این کار تنها از پس اشخاص مجرب و کارشناس بر می آید. شخص متخصص بایستی صدای فاضلاب جاری داخل لوله را دنبال کند تا بوسیله آن مکان حدودی چاه را حدس بزند و در نهایت به آن برسد.
3- مسافت چاه با ساختمان و سایر تخلیه چاه تهرانسر
بر اساس استاندارد معماری ساختمان و همینطور بر اساس استاندارد های ایجاد چاه فاضلاب و قواعد حفاری بایستی مسافت تقریبا 3 متر می باشد. این شاخصه را تمامی ساختمان سازان در نظر نمی گیرند و نمی شود مطمئن این مسئله را پذیرفت.
4- حفر کف ساختمان برای تخلیه چاه تهرانسر
کندن کف ساختمان مرحله پایانی می باشد می شود از کندن محل های محتمل آغاز کرد و با توجه به مهارت خود در این حوزه و قرار دادن کلیه شاخص ها در کنار هم محل درست تخلیه چاه تهرانسر را یافت. کارشناس در این حوزه شخصی است که با تخریب حداقلی محل قرار گیری چاه فاضلاب را تعیین کند.

تخلیه چاه تهرانسر
تخلیه چاه تهرانسر

آیا دستگاهی جهت یافتن محل درب چاه وجود دارد؟
جواب این سوال: دستگاهی موجود نیست برخی از شرکت ها تصمیم به این کار میکنند که ما جهت یافتن چاه فاضلاب دستگاه داریم که بدون صدمه است و احتیاجی به کندن نیست اما حقیقت این هست تا به الان که این مقاله نوشته می شود دستگاهی جهت این کار موجود نیست تنها برای تعیین ترکیدگی لوله دستگاه موجود است که جای ترکیدگی لوله را تعیین می کند.
به چه علتی باید مسائل بهداشتی را در تخلیه چاه در نظر گرفت ؟
یکی از اصلی ترین شاخص هایی که مشتریان در انتخاب شرکت های تخلیه چاه تهرانسر در نظر می گیرند این هست که این شرکت چه مقدار به تمیزی و بهداشت در انجام کار متعهد است و مسائل بهداشتی را در انجام کار در نظر می گیرد چراکه سلامتی اهالی ساختمان از هر چیزی برای ما مهم تر است. شما مشتریان محترم در صورت فهمیدن عدم رعایت مسائل بهداشتی از سمت کارشناسان می توانید به شرکت اطلاع دهید و شرکت همانجا پیگیر قضیه می‌شود ما تلاش می کنیم انجام تمیزی کار طبق قواعد را سر لوحه کار خود قرار داده و تلاشمان بر این است در تایم کمی که برای انجام سرویس دهی در کنار شما هستیم ساعات خوشی را داشته باشیم.
چرا باید چاه فاضلاب را پیش از سرازیر شدن تخلیه کرد؟
فقط جمع کمی از مشتریان هستند که پیش از اینکه چاه پر شود تصمیم به تخلیه چاه تهرانسر می کنند این کار موجب می شود چاه خیلی کم صدمه دیده باشد. هنگامی که چاه فاضلاب سرازیر و شرایط عبور فاضلاب نباشد، فاضلاب به تدریج به دیگر بخش های شبکه فاضلاب جذب می‌شود و بعد از مدتی بوی غیر قابل تحمل فاضلاب را به همراه خواهد داشت. ما قادریم با مشخص کردن دوره تایمی مناسب و پیش از پر شدن چاه، چاه فاضلاب را خالی کنیم.
اصلی ترین مسائل سریع پرشدن چاه فاضلاب
در زمان شستشو ماده ای مثل انواع شوینده ها و چربی به چاه فاضلاب وارد می شود. این ماده در کف و روی جداره چاه فاضلاب رسوب می کنند. در مدت زیادی این رسوبات مانع از نفوذ آب فاضلاب می شود.
رها کردن باقی مانده و چربی و روغن غذا به درون سینک ظرفشویی
صرفه جویی نکردن در مصرف آب
خراب بودن شیرآلات ساختمان و چکه کردن همیشگی شیر آب
در بحث زمین های غیر ماسه ای نفوذ آب در خاک کمتر است. به همین دلیل، چاه سریعتر پر می شود.

Rate this post